Gönderen Konu: yüz germe  (Okunma sayısı 1766 defa)

Administrator

 • Administrator
 • Newbie
 • *****
 • İleti: 38
  • Profili Görüntüle
yüz germe
« : Şubat 12, 2019, 02:31:34 ÖS »

Bir yüz germe çizimi
Yüz germe tekniği
Bir yüz germe (ritidektomi), yüzünüzde daha genç bir görünüm oluşturmak için yapılan kozmetik bir cerrahi işlemdir. Bu prosedür, yanaklar ve çene çizgisi üzerindeki cilt sarkmasını veya kıvrılmasını ve yaşla birlikte ortaya çıkan yüz şeklindeki diğer değişiklikleri azaltabilir.

Bir yüz germe işlemi sırasında, yüzün her iki tarafındaki bir cilt kapağı geri çekilir ve cildin altındaki dokular yüzün konturunu daha genç bir şekle döndürmek için cerrahi olarak değiştirilir. Flep kapatılmadan önce, fazla deri atılır.

Boyun birikmesini ve cildin boyundaki sarkmasını azaltmak için genellikle yüz germe işleminin bir parçası olarak boyun germe (platysmaplasti) yapılır.

Bir yüz germe cildinizdeki ince kırışıklıkları veya kırışıklıkları ya da güneş ışığından zarar görmez. Diğer kozmetik prosedürler cildin kendi görünümünü veya kalitesini ele alabilir.

Neden bitti
Yaşlandıkça, yaşla ilgili normal değişiklikler nedeniyle yüzünüzün görünümü ve şekli değişir. Cildiniz daha az elastik ve daha gevşek hale gelir ve yüzünüzün bazı bölgelerinde yağ birikintileri azalır ve diğerlerinde artar. Yüzünüzdeki yüz germe ile azaltılabilecek yaşa bağlı değişiklikler aşağıdakileri içerir:

Yanaklarınızın sarkma görünümü
Alt çenenizde aşırı deri (jowls)
Derinin kıvrımının burnunuzun kenarından ağzınızın köşesine kadar derinleşmesi
Ciltte cildin sarkması ve boyunda aşırı yağ bulunması (işlem boyun gerdirme içeriyorsa)
Yüz germe, yüzeysel kırışıklıklar, güneş hasarı, burun ve üst dudağın etrafındaki kırışıklıklar veya cilt rengindeki düzensizlikler için bir tedavi değildir.

Riskler
Bir yüz germe ameliyatı komplikasyonlara neden olabilir. Bazıları uygun bakım, ilaç tedavisi veya cerrahi düzeltme ile yönetilebilir. Uzun süreli veya kalıcı komplikasyonlar nadir olsa da görünümde önemli değişikliklere neden olabilir. Riskler şunları içerir:

Hematom. Cildin altında şişlik ve basınca neden olan kan topluluğu (hematom), yüz germe ameliyatının en yaygın komplikasyonudur. Genellikle 24 saatlik bir ameliyatla meydana gelen hematoma oluşumu cilt ve diğer dokulara zarar gelmemesi için derhal ameliyatla tedavi edilir.
Yara izi. Bir yüz gerdirme işleminden kaynaklanan insizyon izleri kalıcıdır ancak tipik olarak saç çizgisi ve yüz ve kulağın doğal hatlarıyla gizlenir. Nadiren insizyon kabarık kırmızı izlere neden olabilir. İzlerin görünümünü iyileştirmek için kortikosteroid ilaç tedavisi veya başka tedaviler kullanılabilir.
Sinir hasarı. Sinirlerin yaralanması, nadir olsa da, hissi veya kasları kontrol eden sinirleri geçici veya kalıcı olarak etkileyebilir. Seçilmiş bir kasın geçici felci, dengesiz bir yüz görünümü veya ifadesiyle sonuçlanır veya geçici olarak duyu kaybı birkaç ay ile bir yıl sürebilir. Cerrahi müdahaleler bir miktar iyileşme sağlayabilir.
Saç kaybı. Kesi bölgelerinde geçici veya kalıcı saç dökülmesi yaşayabilirsiniz. Kalıcı saç dökülmesi, kıl kökleriyle cildin nakledilmesi ameliyatı ile giderilebilir.
Cilt kaybı. Nadiren yüz germe, kan dokusunu yüz dokularınıza aktarabilir. Bu cilt kaybına (kaymaya) neden olabilir. Eğilme ilaçlar, uygun yara bakımı ve gerekirse yara izini azaltmak için bir prosedürle tedavi edilir.
Diğer büyük ameliyat türlerinde olduğu gibi, yüz germe kanama, enfeksiyon ve anesteziye ters reaksiyon riski oluşturur. Bazı tıbbi durumlar veya yaşam tarzı alışkanlıkları da komplikasyon riskinizi artırabilir. Aşağıdaki faktörler önemli bir risk oluşturabilir veya olumsuz sonuçlara yol açabilir ve doktorunuz yüz gerdirmesini önerebilir.

Kan inceltici ilaçlar veya takviyeler. Kanı incelten ilaçlar veya takviyeler, kanınızın pıhtılaşmasını ve ameliyat sonrası hematom riskini artırmasını etkileyebilir. Bu ilaçlar arasında kan tinerleri (Coumadin, Plavix, diğerleri), aspirin, steroidal olmayan antienflamatuar ilaçlar (NSAID'ler), ginseng, Ginkgo biloba, balık yağı ve diğerleri sayılabilir.
Tıbbi durumlar. Kanın pıhtılaşmasını önleyen tıbbi bir durumunuz varsa, yüz germe yaptırmayacaksınız. İyi kontrol edilmeyen diyabet veya yüksek tansiyon gibi diğer koşullar da zayıf yara iyileşmesi, hematom ve kalp komplikasyon riskini artırır.
Sigara içmek. Sigara içmek, yüz germe işleminden sonra kötü yara iyileşmesi, hematom ve cilt kaybı riskini önemli ölçüde artırır.
Ağırlık dalgalanması. Tekrarlanan kilo alımı ve kaybı geçmişiniz varsa - yüzünüzün şeklini ve cildinizin durumunu etkileyen faktörler - ameliyatın sonucu tatmin edici olmayabilir veya kısa bir süre için tatmin edici olabilir.
Nasıl hazırlanıyor
Başlangıçta, plastik bir cerrahla yüz gerdirme hakkında konuşacaksınız. Ziyaret muhtemelen şunları içerecektir:

Tıp tarihi ve sınavı. Geçmiş ve şimdiki tıbbi durumlar, önceki ameliyatlar, önceki plastik ameliyatlar, önceki ameliyatlardaki komplikasyonlar, sigara içme öyküsü ve uyuşturucu ya da alkol kullanımı hakkındaki soruları yanıtlamaya hazırlanın. Cerrahınız fizik muayene yapacak, doktorunuzdan yeni kayıtlar isteyebilir veya ameliyat geçirme kabiliyetinizle ilgili endişeleriniz varsa bir uzmana danışabilir.
İlaç incelemesi Reçeteli ilaçlar, reçetesiz ilaçlar, bitkisel ilaçlar, vitaminler ve diğer diyet takviyeleri dahil, düzenli olarak aldığınız tüm ilaçların adını ve dozajını girin.
Yüz sınavı Plastik cerrahınız yüzünüzün fotoğraflarını farklı açılardan çeker ve bazı özelliklerin yakın fotoğraflarını çeker. Cerrah ayrıca yüz germe ameliyatı için en iyi seçeneklerinizi belirlemek üzere kemik yapınızı, yüzünüzün şeklini, yağ dağılımını ve cildinizin kalitesini de inceler.
Beklentiler. Cerrahınız, yüz gerdirme sonuçlarından beklentileriniz hakkında sorular soracaktır. Bir yüz asansörünün görünüşünüzü nasıl değiştireceğini ve yüz kırışıklık gibi doğal bir asimetri gibi bir yüz asansörünün neye işaret etmediğini anlamanıza yardımcı olacaktır.
Yüz germe işleminden önce:

İlaç talimatlarını izleyin. Hangi ilaçları almayı bırakacağınız ve ne zaman durmanız gerektiği konusunda talimatlar alacaksınız. Örneğin, ameliyattan en az iki hafta önce kanı inceltici herhangi bir ilacı kesmeniz veya ilaveyi kesmeniz istenecektir. Hangi ilaçların alınmasının güvenli olduğunu veya dozun ayarlanması gerekip gerekmediğini doktorunuzla konuşun.
Yüzünü ve saçını yıka. Ameliyattan önce saçınızı yıkamanız ve bir mikrop öldürücü sabunla yüzleşmeniz istenecektir.
Yemekten kaçının. Yüz gerilmenizden önceki gece yarısından sonra bir şey yemekten kaçınmanız istenecektir. Su içebilecek ve cerrahınız tarafından onaylanmış olan ilaçları alabileceksiniz.
Kurtarma sırasında yardım için düzenleyin. Yüz asansörünüz ayakta tedavi prosedürü olarak yapılırsa, ameliyat sonrası birinin sizi eve götürmesi ve ameliyattan sonraki ilk gece yanınızda kalması için planlar yapın.
Ne bekleyebilirsiniz
Bir yüz germe hastanede veya ayakta tedavi gören bir cerrahi tesiste yapılabilir.

İşlem öncesi
Bazen prosedür, vücudunuzun sadece bir bölümünü uyuşturan sedasyon ve lokal anestezi ile yapılır. Diğer durumlarda, sizi bilinçsiz kılan genel anestezi önerilir.

İşlem sırasında
Genel olarak, yüz germe cildi yükseltmeyi ve altta yatan doku ve kasları sıkmayı içerir. Yüz ve boyundaki yağlar şekillendirilebilir, çıkarılabilir veya yeniden dağıtılabilir. Yüz cildi daha sonra yüzün yeniden konumlandırılmış konturları üzerine yeniden dökülür, fazla deri çıkarılır ve yara kapatılır veya bantlanır.

İşlem için kesikler kullanılacak olan tekniklere ve hastanın tercihlerine bağlıdır. Seçenekler şunları içerir:

Geleneksel yüz germe kesi , saç çizgisindeki tapınaklarınızda başlar, kulağınızın önünde ve çevresinde devam eder ve alt derinizde kulaklarınızın arkasında biter. Boynunuzun görünümünü iyileştirmek için çenenizin altına bir insizyon yapılabilir.
Sınırlı bir kesi , kılınızın hemen üstünde, kulağınızın ön kısmına dolanan, kılınızın başından sarkan ancak alt derinin içine kadar uzanmayan daha kısa bir kesidir.
Boyun germe insizyonu kulak memenizin önünde başlar ve kulağınızın etrafında alt derinize doğru devam eder. Çenenizin altına da küçük bir insizyon yapılır.
Bir yüz germe genellikle iki ila dört saat sürer, ancak diğer kozmetik prosedürler aynı anda yapılırsa daha uzun sürebilir.

İşlem sonrası
Bir yüz germe işleminden sonra karşılaşabilirsiniz:

Hafif ve orta derecede ağrı
Kesiklerden drenaj
Şişme
morarma
Uyuşma
Aşağıdaki durumlarda derhal doktorunuza danışın:

Ameliyattan 24 saat içinde yüzünüzün veya boynunuzun bir tarafında şiddetli ağrı
Nefes darlığı
Göğüs ağrısı
Düzensiz kalp atışı
İnsizyonlarınız şişme ve morarmayı en aza indirmek için hafif bir baskı sağlayan bandajlarla örtülecektir. Aşırı kan veya sıvıyı boşaltmak için derinin altına kulaklarınızın birinin veya her ikisinin arkasına küçük bir tüp yerleştirilebilir.

Ameliyattan sonraki ilk birkaç günde:

Kafan yükseltilmiş halde dinlen
Doktorunuz tarafından önerilen ağrı kesici ilaçları alın
Ağrıyı hafifletmek ve şişliği azaltmak için yüzünüze soğuk paketler uygulayın
Takip randevuları
Ameliyattan sonraki iki ay boyunca planlanmış birkaç takip randevunuz olacak. Aşağıdakileri içerecektir:

Ameliyattan sonraki gün, cerrahınız drenaj tüpünüzü çıkaracak, insizyonlarınıza antibiyotik merhem sürecek ve yüzünüze yeni bandajlar yerleştirecektir.
Yüz germe işleminizden iki ila üç gün sonra, bandaj takmadan elastik bir yüz askısı takmaya geçebilirsiniz.
Ameliyattan bir hafta sonra doktorunuz dikişlerinizi alır ve yarayı değerlendirir.
Müteakip ziyaretlerin, ilerlemenizi izlemesi planlanıyor.
Kişisel Bakım
İlk üç hafta boyunca evde kişisel bakım, iyileşmenize yardımcı olacak ve komplikasyon riskini en aza indirecektir:

Cerrahınızın yönlendirdiği şekilde yara bakımı talimatlarını izleyin.
Yaranızda gelişen kabuklu kabuklardan birini seçmeyin.
Şampuan ve sabun kullanmaya ne zaman başlayabileceğiniz ve ne tür kullanabileceğinize ilişkin talimatları izleyin.
Önde tutturulmuş kıyafetler giyin (başın üzerine çekilen kıyafetler yerine).
Kesi üzerinde ve çevresinde aşırı baskı veya hareketten kaçının.
Makyaj kullanmaktan kaçının.
Güçlü veya aerobik aktivite veya spor yapmaktan kaçının.
Üç hafta boyunca doğrudan insizyona doğrudan maruz kalmaktan kaçının ve daha sonra SPF 30 veya daha yüksek bir güneş koruyucu kullanın.
En az altı hafta boyunca saçları renklendirmek, ağartmak veya nüfuz etmekten kaçının.
Yüz germe işleminden sonraki haftalarda, saçınızı kesiden kalan izleri gizlemek için şekillendirebilirsiniz. Ayrıca, normale döndüğünüzde, büyük sosyal etkinliklere katılmayı birkaç ay geciktirmeyi de seçebilirsiniz.

Sonuçlar
Bir yüz germe yüzünüze ve boynunuza daha genç bir görünüm verebilir. Yüz germe sonuçları kalıcı değildir. Yaşla birlikte, yüz derisi tekrar sarkmaya başlayabilir. Genel olarak, bir yüz germe 10 yıl sürmesi beklenebilir.

Kırışıklık kremleri
Plastik cerrahi
Güzelleştirmek
hakkında
Doktorlar ve Bölümler


hokkabaz

 • Global Moderator
 • Jr. Member
 • *****
 • İleti: 95
  • Profili Görüntüle
Ynt: yüz germe
« Yanıtla #1 : Mayıs 26, 2019, 02:15:08 ÖS »
Yüz germeCerrahisi Hakkında Bilgi Edinin
Genç yaşta güzelliğinizi yaşlandıkça geride bırakmak zorunda değilsiniz. Yetenekli, kurul onaylı bir kozmetik cerrahın ellerinde, zamanın ve yer çekiminin etkilerini azaltabilir ve yıllar öncesinden hatırladığınız doğal canlı görünümü geri alabilir, hatta yaşlanmadan önceki erken yaşlanma belirtilerini giderebilirsiniz. Aşağıdaki yüz germe ameliyatı hakkında daha fazla bilgi edinin.


Yüz germe Cerrahisi Nedir?
Yüz germe daha genç bir yüz görünümü sağlamak için yüz dokularını sarkar ve kaldırır. Yüz germe sahip olmanın, hastanın kendisinin daha genç bir versiyonu gibi görünmesine yardımcı olarak “saati geri çevirmek” için çalıştığı söylenir. Fazlalığı gidermek, cildi sarkmak, derin kıvrımları düzeltmek ve derin yüz dokularını kaldırmak ve sıkılaştırmak, yüz germe ameliyatı hastanın daha genç görünmekle kalmamasına, sadece “daha ​​iyi” olmasına da yardımcı olabilir.

Neden yüz germe
Yaşlandıkça, cilt elastikiyetini kaybetmeye başlar ve yüz dokuları hacim kaybına uğrar. Sonunda, bu, alt yüzünde "jowls", derin kırışıklıklar ve boyunda gevşek cilt ile sonuçlanır. Bu yaşlanmanın doğal bir parçası olmakla birlikte, bu yaşlanma belirtileri ile rahatsız olan hastalar iyi bir çözüm olarak bir öneri bulabilirler. Aşağıdakilerden herhangi biri sizi tarif ediyorsa, bir facelift, göz önünde bulundurulması gereken bir seçenektir:

 Yüzünüzü ve boynunuzu, cildin sarkması nedeniyle nasıl göründüğü konusunda bilinçli hissediyorsunuz
 Balıkçı yaka ve eşarp takıyorsun, çünkü istediğin gibi değil, yaşlanan boynunu saklamak istediğin için.
 Yansımasını gördüğünde, yüzünün hissettiğinden çok daha yaşlı görünmesini sağladığını hissediyorsun.
 Yaşlanan bir görünümün kariyerinizi veya kişisel ilişkilerinizi olumsuz yönde etkilediğini hissediyorsunuz.yüz germe ardından, hastalar sık ​​sık özgüvenlerinde bir artış yaşarlar; çünkü görünümleri sağlıklı, enerjik titreşimlerini daha iyi gösterir.

Bir facelift, görünümünüzün enerjik halinizi daha iyi yansıtmasına yardımcı olabilir.
Bir yüz germe size canlı benliğinizi daha iyi yansıtan bir görünüm verebilir.
Estetik Cerrah Seçimi
yüz germe cerrahi yüz anatomisinde kapsamlı bir bilgi birikimi, çok özel bir cerrahi teknik seti ve estetik detay için oldukça gelişmiş bir göz gerektiren karmaşık bir işlemdir. Estetik cerrahi uygulayan tüm doktorlar, oturma sırasındaki eğitimlerinde yüz germe ameliyatı eğitimi almazlar, bu yüzden bir yüz germe cerrahı seçmeden önce ödevlerinizi yapmak önemlidir.

Potansiyel kozmetik cerrahlara danışırken, yüz estetik ameliyatlarındaki özel eğitimlerini ve deneyimlerini sorun. Ayrıca, her birinin kaç tane yüz gerdirme prosedürü yaptığını öğrenin ve konsültasyon sırasında fotoğraflardan önce ve sonra bolca baktığınızdan emin olun; bu, kozmetik bir cerrahın estetik tarzı hakkında bir fikir edinmenize yardımcı olur. Yüz germe ameliyatı düşünen erkekler, estetik bir cerrahın erkek hastalar için yüz gerdirme gerçekleştirme deneyimi yaşamasını sağlamalıdır; Erkek yüzünün anatomisi bir kadınınkinden benzersizdir ve bilgili bir yaklaşım gerektirir.

Tahta sertifikalı bir kozmetik cerrah seçmek, cerrahınızın yüz germe teknikleri de dahil olmak üzere kozmetik cerrahi konusunda özel olarak eğitilmiş ve deneyimli olmasını ve işleminizin akredite bir cerrahi tesiste gerçekleştirilmesini sağlar. Estetik cerrah seçimi konusunda yardımcı ipuçları alın .

Yüz Germe Tipleri
Yüz germe ameliyatı hastanın ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilir ve kozmetik bir cerrah tekniklerini buna göre uyarlar.

Mini Yüz gerdirme

Hafif derecede hafifçe sallanan ve sarkan bir cilt sergileyen hastalar, mini yüz gerdirme için genellikle iyi adaylardır. Bu, bir estetik cerrahın derin kıllara dokunarak, tipik olarak her bir kulağın üstündeki kıl çizgisi boyunca ve / veya kulağı çevreleyen doğal kıvrımlarda bulunan daha kısa kesilerle sıkılaştırmasını sağlayan daha az invaziv bir tekniktir. Bu insizyonlarla, yanak çevresindeki yapısal dokular, çene düzeltmeyi düzeltmek, çene çizgisini düzeltmek ve “yorgun” bir görünümü gençleştirmek için kaldırılır ve sıkılır.

Duruma bağlı olarak sedasyon veya genel anestezi ile lokal anestezi kullanılarak mini-yüz germe yapılabilir; estetik cerrahınız bireysel ihtiyaçlarınız için en iyi seçeneği önerecektir. Mini-facelift, çok belirgin hale gelmeden önce istenmeyen yaşlanma belirtilerini ele almanıza yardımcı olabilir ve uzun yıllar boyunca daha kapsamlı bir cerrahiye olan ihtiyacı erteler.

Standart yüz germe

Standart veya “geleneksel” bir yüz germe , orta yüz ve boynun etrafındaki ileri yaşlanmayı daha iyi ele alacaktır. Ameliyat mini-facelift için olanlardan daha geniş olmasına rağmen, daha fazla iyileşme süresi gerekirken, sonuçlar daha çarpıcıdır. Saç çizgisinin hemen arkasına yerleştirilmiş, tapınakların yakınında ve kulağın ön kısmının etrafında bulunan, doğal kıvrımlara gizlenmiş kesikler sayesinde, kozmetik bir cerrah cildin altındaki daha derin dokuları yeniden konumlandırabilir ve fazla kırışıklıkları gidererek pürüzsüz kırışıklıkları giderebilir çenenin altındaki cilt ve yüz ve boyuna doğal olarak genç bir kontur kazandırır.

yüz germe  Nasıl Çalışır?
Bir estetik cerrahın bir yüz germe sırasında kullandığı tam teknik, hastanın anatomisi ve kişisel hedefleri, yüz germe derecesinin (mini vs. standart) ve aynı anda başka bir işlemin yapılıp yapılmayacağı gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. . Yüz germe tipik olarak genel anestezi kullanılarak yapılır, ancak sedasyonlu lokal anestezi bazı daha az kapsamlı işlemlerde kullanılabilir.

İlk insizyonları yaptıktan sonra, cilt altta yatan bağ dokusundan ve kaslardan ayrılır. Bu, estetik cerrahın daha derin yüz dokularını yeniden konumlandırmasına, çemberlerden kurtulmasına ve cilt için daha sıkı bir fondöten oluşturmasına izin verir. Ardından, fazla deri çıkarılır ve kalan cilt yeni gençleşmiş yüz dokularına nazikçe geri sürülür ve cilde aşırı sıkılmadan daha pürüzsüz ve genç bir kontur verir.

Bir yüz germe Göz Kapaklarımı da Geliştirebilir mi?
Herhangi bir yüz gençleştirme ameliyatına atıfta bulunulduğunda kullanılan “facelift” kelimesini duymak nadir değildir ve bir çok insan bir facelift'in tüm yüz üzerinde çalışmayı (gözler, kaşlar, yanaklar ve çene) içerdiğini düşünür. Bu anlaşılabilir; Sonuçta, gözlerin ve alnın da yüzünün bir parçası. Ancak, bir yüz germe kendi başına sadece yüzün üçte ikisine karşılık gelir - yanaklar ve çene çizgisi.

Neden bu böyle? Anatomideki farklılıklardan kaynaklanmaktadır. Kaş boyunca ve göz kapaklarını çevreleyen cilt, kaslar ve diğer dokular çok belirgindir ve bu alanların her birine yapılan estetik cerrahi, yüz germe sırasında kullanılanlardan tamamen farklı teknikler gerektirir.

Hastaların, bir facelift ile aynı anda göz kapağı kaldırma, kaş kaldırma veya boyun şekillendirmeyi seçmeleri yaygındır, ancak bu durumlarda, bir kozmetik cerrahı aslında tek bir operasyonda iki farklı prosedür uygulayacaktır. Aynı şekilde, sadece gözlerin veya boynun etrafındaki yaşlanmayı ele almak isteyen hastalar, hedeflerine yalnızca bir göz kapağı kaldırma veya boyun germe ile ulaşabilir, yüz gerdirme değil.

Facelift Sonrası Yaşam
Yüz germe, olağanüstü bir cerrahi beceri gerektiren karmaşık bir prosedürdür, ancak iyileşme süreci çoğu hasta için şaşırtıcı derecede hızlıdır. Hastalar tipik olarak standart bir faceliftin ardından yaklaşık 2 hafta sonra (yorucu egzersizin yaklaşık 4 hafta beklemesi gerekecektir) normal günlük aktivitelere geri döner ve bu zaman dilimleri normalde mini facelift'ten daha kısadır. Her hasta biraz farklı şekilde iyileştiğinden, kozmetik cerrahınız size tedavi sonrası ve aktiviteye dönme konusunda ayrıntılı talimatlar verecektir.

Hastaların bir facelift'i takip etmelerinin ana endişelerinden biri prosedürlerinden sonra ne kadar çabuk görünecekleridir ve anlaşılabilir bir şekilde - bir meme veya vücut prosedüründen farklı olarak, örneğin bölgeyi kolayca giysi ile kapatamazsınız. Çürük ve şişlik yüz germeden sonra normaldir ve ameliyattan yaklaşık 2 gün sonra en yüksek noktada olur. Bundan sonra, morarma ve şişlik giderek iyileşir ve 10 ila 14 gün sonra fark edilmesi zor olur. Buna rağmen, birçok hasta işlemlerinden yaklaşık bir hafta veya daha sonra halk arasında rahatça dolaşıyor. Kozmetik cerrahınız, kamuflaj makyajının ne zaman güvenli olacağı konusunda size tavsiyelerde bulunabilir.

Bir yüz gerdirme işleminden sonra rutininize geri döndüğünüzde, yüzünüzü güneşten korumak için özellikle önemlidir. Ameliyattan birkaç hafta sonra güneş yanığına karşı daha savunmasız olacaksınız, artı güneşten uzak durmak izlerin mümkün olduğunca göze çarpmadan iyileşmesine yardımcı olacaktır. Geniş kenarlı bir şapka takın ve düzenli olarak güneş kremi uygulayın.

yüz germe  Uzun Vadede Nasıl Görünecek?
Deneyimli, kurul sertifikalı bir kozmetik cerrah tarafından yapıldığında, sadece doğal görünmekle kalmaz aynı zamanda doğal olarak yaşlanacak sonuçları elde etmek için bir facelift tasarlanmıştır. Hiçbir şey normal yaşlanma sürecini durduramazken, bir yüz germe işleminden sonra, ameliyat olmadan geçireceğinizden daima daha genç görünmelisiniz.

Ancak, sonuçlarınızın en iyi şekilde görünmesini sağlamak için yapabileceğiniz bazı şeyler var. Sağlıklı ve dengeli bir kiloyu korumak önemli ağırlık dalgalanmalarının cildin tekrar gerilmesine neden olabileceği için önemlidir. Cildinizi sağlıklı tutmak ve gereksiz yaşlanmalardan korunmak için tutarlı ve kaliteli bir cilt bakım rejimi benimsemelisiniz.

Nitelikli bir kozmetik cerrah tarafından yapıldığında, yüz germe ameliyatı görünüşünüzü gençleştirmek için güvenli bir prosedür ve mükemmel bir yoldur. Bir yüz germe işleminin sizin için uygun olup olmadığına karar vermenin en iyi yolu, kurul onaylı bir estetik cerrahla görüşmektir. Bölgenizdeki kozmetik cerrahları bulmak için ABCS-Cerrah Bulma aracımızı kullanabilirsiniz.