Gönderen Konu: liposuction  (Okunma sayısı 2053 defa)

Administrator

 • Administrator
 • Newbie
 • *****
 • İleti: 38
  • Profili Görüntüle
liposuction
« : Şubat 12, 2019, 02:14:30 ÖS »

Liposuction: Bilmeniz Gerekenler
İyi Bir Aday mıyım?
Önceden Ne Bilmeliyim?
Ne Beklemeliyim?
Liposuction Türleri
Kurtarma Ne Kadar Sürelidir?
Riskler Nelerdir?
Sonuçlar Kalıcı mı?
Liposuction Sağlık Sigortası Kapsamında mı?
Liposuction , diyet ve egzersizle kurtulacağınız yağları gideren kozmetik bir işlemdir.

Plastik veya dermatolojik bir cerrah genellikle kalçalarınızı, karnınızı, kalçalarınızı, kalçalarınızı, sırtınızı, kollarınızı veya yüzünüzü şekillerini geliştirmek için uygular. Ancak liposuction, yüz gerdirme, meme küçültme ve karın tıkanıklığı dahil diğer plastik ameliyatlarla da yapılabilir.

İyi Bir Aday mıyım?
Gerçekçi beklentilere sahip olmak isteyeceksiniz. Liposuction selülitten kurtulmaz, bu yüzden ameliyat olmadan ameliyattan çıkacağınızı umuyorsanız , şansınız kalmaz.

Liposuction cerrahi bir işlemdir ve bununla birlikte riskler de gelir. Bu yüzden almadan önce sağlıklı olmanız gerekir. Bu en azından yapmanız gereken anlamına gelir:

İdeal kilonuzun % 30'unda olun
Sağlam, elastik bir cilde sahip olun
Sigara içmemek

Kan akışıyla ilgili sağlık sorunlarınız varsa veya kalp hastalığı , diyabet veya zayıf bir bağışıklık sistemi varsa, doktorlar prosedürü önermez.

Önceden Ne Bilmeliyim?
İlk adım, cerrahınıza danışmaktır. Hedefleriniz, seçenekler, riskler ve faydalar ve maliyetler hakkında konuşun. Bütün sorularınızı sorun.

Liposuction ile ilerlemeye karar verirseniz, cerrahınız nasıl hazırlanacağınız konusunda size talimatlar verecektir. Bunlar diyet ve alkol kısıtlamalarını içerebilir.

Cerrahınıza, reçetesiz ve bitkisel takviyeler dahil olmak üzere sahip olduğunuz alerjileri ve aldığınız ilaçları anlatın. Ameliyattan birkaç hafta önce kan inceltici ilaçlar ve belirli ağrı kesiciler gibi belirli ilaçları almayı bırakmanızı önerecektir.


Ne Beklemeliyim?
Liposuction'ınız doktorunuzun ofisinde veya bir ameliyat merkezinde gerçekleşebilir. Yaptığınız yerin akredite olduğundan ve profesyonel standartları, güvenliği ve iyi sonuçları ile bilindiğinden emin olun.

İşlem günü eve gideceksiniz. Daha sonra birisinin seni eve bıraktığından emin ol. (Çok fazla yağ kaldırıyorsanız, ameliyatı bir gecede kalabileceğiniz bir hastanede yaptırmalısınız).
Liposuction işleminiz başlamadan önce doktorunuz vücudunuzun tedavi edilecek bölgelerini işaretleyebilir. Ayrıca öncesi ve sonrası karşılaştırmalar için kullanmak üzere fotoğraf çekebilir.
Daha sonra genel anestezi alacaksınız - bu işlem sırasında uyanık olmayacağınız anlamına gelir - ya da “lokal”, yani uyanık olacağınız ancak acı hissetmeyeceğiniz anlamına gelir.

Administrator

 • Administrator
 • Newbie
 • *****
 • İleti: 38
  • Profili Görüntüle
Ynt: liposuction
« Yanıtla #1 : Şubat 12, 2019, 02:15:50 ÖS »

Liposuction Türleri
Sadece birkaç farklı liposuction tekniği var. Fakat hepsinin ortak yanı, vücudunuzdaki yağı emmek için bir vakuma bağlı, kanül adı verilen ince bir tüp kullanılmasıdır.

Şişen liposuction en sık kullanılan tekniktir. Cerrahınız, yağın alınacağı bölgeye steril bir solüsyon enjekte eder. Lidokain ve epinefrin ile birlikte tuzlu su olan tuzlu sudan oluşur. Çözelti, yağın daha az kan kaybı ve ağrı ile emilmesini kolaylaştırır.

Ultrason destekli liposuction veya UAL , cildinizin altındaki ses dalgaları enerjisini yağın hücre duvarlarını yırtmak için kullanır. Bu, yağı sıvılaştırır, böylece emilebilir.

Lazer yardımlı liposuction veya SmartLipo , yağı sıvılaştırmak için bir enerji patlaması üretmek için bir lazer kullanır.

Kurtarma Ne Kadar Sürelidir?
Yaptığınız ameliyatın türüne bağlı olarak hastanede kalmak zorunda kalmayabilirsiniz. Ancak en az birkaç hafta morarma, şişme ve acı beklemelisiniz.

Cerrahınız, şişmeyi kontrol etmek için ameliyattan sonra 1-2 ay boyunca bir kompresyon giysisi giymenizi isteyebilir.

Muhtemelen enfeksiyonu önlemek için bazı antibiyotikler almanız gerekecek. Çoğu kişi birkaç gün içinde işe dönebilir ve 2 hafta içinde normal etkinliklere geri dönebilir. Ama her insan farklı.

Plastik cerrahınıza, iyileşmenizin nasıl olacağı hakkında özel sorular sorun:

Hangi ilaçları almam gerekecek?
Bandaj giyecek miyim?
Dikişlerim olacak ve ne zaman çıkarılacaklar?
Tekrar ne zaman egzersiz yapabilirim?
Bir takip ziyareti için geri dönmem gerekir mi?
Riskler Nelerdir?
Kozmetik cerrahi hala cerrahidir, bu yüzden bazı riskler vardır. Yalnızca özel olarak eğitilmiş, kurul sertifikalı bir kozmetik cerrah tarafından yapıldığından emin olarak, onları azaltmaya yardımcı olabilirsiniz.

Aşağıdakiler de dahil olmak üzere, halen göz önünde bulundurmanız gereken liposuction ile doğrudan ilişkili birkaç olası risk vardır:

Kanama
Anestezi kaynaklı komplikasyonlar
Şok (genellikle ameliyat sırasında yeterince sıvı almamak)
Sıvı birikimi (derinin altında sıvı oluşturan cepler)
Enfeksiyonlar (strep, staph )
Yağ embolisi (küçük yağ parçaları kırıldığında ve kan akışını engellediğinde)
Aletlerdeki yanıklar
Düzensiz yağ giderme
Lidokain reaksiyonları
Cilt hissindeki değişim; uyuşma
Sinirlere, kan damarlarına, kaslara, akciğerlere ve karın organlarına zarar

Diğer bir risk derin damarlarınızdaki kan pıhtısıdır . Akciğerler gibi vücudunuzun diğer bölgelerine seyahat ederlerse pıhtılar çok tehlikeli olabilir.

Administrator

 • Administrator
 • Newbie
 • *****
 • İleti: 38
  • Profili Görüntüle
Ynt: liposuction
« Yanıtla #2 : Şubat 12, 2019, 02:17:52 ÖS »
Sonuçlar kalıcımı:
Yağ hücreleri liposuction sırasında kalıcı olarak çıkarılır. Ancak, genellikle vücudunuzun farklı bölgelerine giden yeni yağ hücreleriyle kilo alabilirsiniz.

Ameliyattan sonra yeni şeklinizi korumak için bol miktarda yağsız protein, meyve ve sebzeler , kepekli tahıllar ve az yağlı süt içeren bir diyeti uygulayın. Ve düzenli olarak egzersiz yapın .

Liposuction Sağlık Sigortası Kapsamında mı?
Liposuction kozmetik bir prosedür olduğundan, sağlık planlarının çoğu bunu kapsamaz. Sigorta şirketinizle ve cerrahınızla maliyet ve ödeme seçeneklerinin yanı sıra herhangi bir sorun yaşarsanız ödeme yapan hakkında konuşun.