Gönderen Konu: karın germe (abdominoplasti)  (Okunma sayısı 1749 defa)

hokkabaz

 • Global Moderator
 • Jr. Member
 • *****
 • İleti: 95
  • Profili Görüntüle
karın germe (abdominoplasti)
« : Mayıs 26, 2019, 01:58:09 ÖS »
Karın germe işleminin adımları nelerdir?
Bir mide tuck işlemi aşağıdaki adımları içerir:

Adım 1 - Anestezi
Cerrahi işlemler sırasında rahatınız için ilaçlar uygulanır. Seçenekler intravenöz sedasyon ve genel anesteziyi içerir. Doktorunuz sizin için en iyi seçimi önerecektir.

Adım 2 - Kesi
Tam bir karın kesilmesi, kasık kılı ile göbek bölgesi arasındaki alanda yatay olarak yönlendirilmiş bir kesi gerektirir.
İnsizyonun şekli ve uzunluğu fazla deri miktarı ile belirlenecektir. Karın derisi bir kez kaldırıldıktan sonra, altta yatan zayıflamış karın kasları onarılır.

Üst karnın üstündeki cildi gidermek için göbek etrafındaki ikinci bir kesi gerekli olabilir.

Üst karın derisi bir pencere gölgesi gibi aşağı çekilir. Fazla deri kesilir ve kalan cilt birlikte dikilir. Göbek deliği için yeni bir açılış oluşturulur. Göbek düğmesi yüzeye fırlatılır ve yerine oturtulur.

Adım 3 - Kesiklerin kapatılması
Dikişler, cilt yapışkanları, bantlar veya klipsler cilt insizyonlarını kapatır.

Adım 4 - Sonuçları görün
Karın püskülünüz, vücut tipiniz ve kilonuzla daha orantılı olan düz ve sıkı bir karın kontürüne neden olur. Mide tuck sonuçları hakkında daha fazla bilgi edinin.

hokkabaz

 • Global Moderator
 • Jr. Member
 • *****
 • İleti: 95
  • Profili Görüntüle
Ynt: karın germe (abdominoplasti)
« Yanıtla #1 : Mayıs 26, 2019, 02:02:18 ÖS »

Karın sokması - aynı zamanda abdominoplasti olarak da bilinir - karın görünümünü iyileştirmek için yapılan kozmetik bir cerrahi işlemdir.

Bir karın sıkışması sırasında, aşırı cilt ve yağ, karın bölgesinden çıkarılır. Çoğu durumda, karın içindeki bağ dokular da dikişlerle sıkılır. Kalan cilt daha tonlu bir görünüm elde etmek için yeniden konumlandırılır.

Göbek deliğinizin çevresinde birikmiş bir cildiniz varsa ve karın alt kısmının zayıf olduğu bir cildiniz varsa, karnınızı kesmeyi tercih edebilirsiniz. Bir mide tutam, vücut imajınızı da artırabilir.

Neden bitti

Gevşek bir karına yalnızca yağ birikmesinden değil, aynı zamanda cildin zayıf elastikiyetinden, cildin fazla esnekliğinden ve bağ dokusunun iç kuşaklarının (karın fasyası) ve kaburgalardan göğüslere uzanan karın kaslarının gerilmesi neden olur. kasık kemiği. İç organları yerinde tutan bu iç kemer, karnın tonundan ve görünümünden sorumludur.

Karın fasyası hamilelik sırasında gerginledikten sonra veya kilonuzdaki önemli değişikliklerden sonra karnınızın çıkma olasılığı daha yüksektir. Bir karın sıkışması gevşek, fazla deri ve yağları giderebilir ve zayıf fasyayı sıkılaştırır. Bir karnın kesilmesi ayrıca göbek deliğinin altındaki alt karın bölgesindeki gerilme izlerini ve fazla cildi giderir. Bununla birlikte, bir mide sıkışması, bu alanın dışındaki gerilme izlerini düzeltmez.

Eğer bir mide tuck düşünebilirsiniz:

Göbek bölgenizde biriken fazla cildiniz var
Zayıf bir karın duvarı var
Liposuction, karnınızın görünümünü yeterince iyileştirmedi
Daha önce bir C-bölümünüz vardı ve iz bıraktınız
Daha önce bir C-kesitine sahipseniz, plastik cerrahınız mevcut C-kesit skarınızı karın püskül skarınıza dahil edebilir.

Bir göbek deliği, meme ameliyatı gibi diğer vücut şekillendirme kozmetik prosedürleriyle birlikte de yapılabilir.

Bir mide tutam herkes için değil. Doktorunuz, aşağıdakileri yapmanız durumunda mide sıkışmasına karşı dikkatli olabilir:

Önemli miktarda kilo vermeyi planlayın
Gelecekteki hamileliği düşünebilirsin
Kalp hastalığı, diyabet veya irritabl bağırsak sendromu gibi ciddi bir kronik rahatsızlığa sahip olmak
30'dan büyük bir vücut kitle indeksi var


Derinin altında sıvı birikimi (seroma). Ameliyat sonrası yerinde kalan drenaj tüpleri seroma riskini azaltmaya yardımcı olabilir. Doktorunuz ayrıca bir iğne ve şırınga kullanarak ameliyattan sonra sıvıyı da alabilir.
Zayıf yara iyileşmesi. Bazen insizyon hattındaki alanlar kötü iyileşir veya ayrılmaya başlar. Enfeksiyondan korunmak için ameliyat sırasında ve sonrasında antibiyotik verilebilir.
Yara izi. Bir karın püskülünden insizyon izi kalıcıdır, ancak kolayca saklanan bikini bölgesi boyunca yerleştirilir. Yara izinin uzunluğu ve görünürlüğü kişiden kişiye değişecektir.
Doku nekrozu. Bir karın sıkışması sırasında, karın bölgesindeki derinizde bulunan yağ dokusu zarar görebilir veya ölebilir. Sigara içmek doku nekrozu riskini arttırır. Alanın büyüklüğüne bağlı olarak, doku haftalar içinde kendiliğinden iyileşebilir veya cerrahi bir rötuş prosedürü gerektirebilir.
Cilt duyumundaki değişiklikler. Karın sıkışması sırasında, karın dokularınızın yeniden konumlandırılması, karın bölgesinde ve nadiren de üst uyluklarda yüzeysel duyu sinirlerini etkileyebilir. Muhtemelen biraz hissetme veya uyuşukluk hissedeceksiniz. Bu genellikle işlemden sonraki aylarda azalır.
Diğer büyük ameliyatlar gibi, karın tıkanması kanama, enfeksiyon ve anesteziye ters reaksiyon riski oluşturur.

Nasıl hazırlanıyor

Başlangıçta, plastik bir cerrahla karın tıkanması hakkında konuşacaksınız. İlk ziyaretinizde plastik cerrahınız muhtemelen:

Tıbbi geçmişinizi gözden geçirin. Mevcut ve geçmiş tıbbi durumlarla ilgili soruları cevaplamaya hazır olun. Aldığınız veya yakın zamanda aldığınız ilaçların yanı sıra geçirmiş olduğunuz ameliyatlardan bahsedin. Herhangi bir ilaca alerjiniz varsa doktorunuza söyleyin. Karın istirahat arzunuz kilo kaybıyla ilgiliyse, doktorunuz muhtemelen kilo almanız ve kaybetmeniz hakkında ayrıntılı sorular soracaktır.
Fiziksel bir sınav yapın. Tedavi seçeneklerinizi belirlemek için doktor karnınızı muayene eder. Doktor ayrıca tıbbi kayıtlarınız için karnınızın fotoğrafını da çekebilir.
Beklentilerinizi tartışın. Neden bir karın sıkışması istediğinizi ve işlem sonrası görünüm açısından neyi umduğunuzu açıklayın. Skar dahil, yararlarını ve risklerini anladığınızdan emin olun. Önceki karın ameliyatının sonuçlarınızı sınırlayabileceğini unutmayın.
Bir mide kremi yapmadan önce ayrıca şunları yapmanız gerekebilir:

Sigara içmeyi bırak. Sigara içmek ciltte kan akışını azaltır ve iyileşme sürecini yavaşlatabilir. Ayrıca, sigara içmek doku hasarı riskini arttırır. Sigara içiyorsanız, doktorunuz ameliyattan önce ve iyileşme sırasında sigarayı bırakmanızı önerecektir.
Bazı ilaçlardan kaçının. Kanamayı artırabilecek aspirin, antienflamatuar ilaçlar ve bitkisel takviyeleri kullanmaktan kaçınmanız gerekecektir.
Sabit bir ağırlık koruyun. İdeal olarak, bir karın kesmesi yapmadan önce en az 12 ay boyunca sabit bir ağırlık elde edersiniz. Çok fazla kiloluysanız, doktorunuz işlemden önce kilo vermenizi önerecektir. İşlem sonrası önemli kilo kaybı sonuçları azaltabilir.
Komplikasyonları önlemek için ilaç alınız. Karın tıkanıklığınızdan kısa bir süre önce, kanın pıhtılaşmasını önlemek için antikoagülan kullanmaya başlamanız gerekir.
Kurtarma sırasında yardım için düzenleyin. Hastaneden ayrıldıktan sonra sizi eve götürmek için bir plan yapın ve en azından evde geçirdiğiniz ilk gecede yanınızda kalın.
Ne bekleyebilirsiniz

Bir mide yaması bir hastanede ya da ayakta cerrahi bir tesiste yapılır. Karın sıkışması sırasında genel anestezi altında olacaksınız - bu sizi tamamen bilinçsiz ve acı hissedemeyen hale getirir. Bazı durumlarda, size bir analjezik verilebilir ve orta derecede sakinleştirilebilir (kısmen uykuda).

İşlem sırasında

Plastik cerrahınız, göbek deliğinizle kasık kıllarınız arasındaki deri ve yağın çoğunu yatay oval veya elips şeklinde çıkarmak için insizyon yapar. Karın kaslarının üstünden geçen fasya, kalıcı dikişlerle sıkılır.

Estetik cerrahınız cildi göbek deliğinizin etrafına yerleştirir. Göbek deliğiniz küçük bir insizyondan çıkarılır ve normal pozisyonda dikilir. Kasık kılından kalçadan kalçaya kesi birlikte dikilecek ve bikini çizgisinde doğal kıvrım boyunca düşen bir yara izi bırakacaktır.

İşlem sırasında size enfeksiyonları önlemek için bir antibiyotik verilebilir.

Prosedür tipik olarak yaklaşık üç saat sürer.

İşlem sonrası

Karın tıkanıklığından sonra, karın kesiğiniz ve göbek deliğiniz cerrahi olarak pansumanla örtülür. Fazla kan veya sıvıyı boşaltmak için kesi bölgesi boyunca küçük tüpler yerleştirilebilir.

Yatağınız, üst vücudunuzu hafifçe kaldırılacak ve dizlerinizi ameliyattan sonraki ilk birkaç gün boyunca açılı olacak şekilde yerleştirilecektir. Sağlık ekibinizin üyeleri ayrıca kan pıhtılarının oluşmasını engellemeye yardımcı olmak için bir karın tıkanmasından sonraki ilk gün kadar erken yürümenize yardımcı olacaktır.

Ağrı kesici ilaçlarla kontrol altına alınacak orta derecede ağrı hissedeceksiniz. Cerrahi alanda yaklaşık altı hafta şişlik olması normaldir. Bazı durumlarda, şişmenin çözülmesi üç aya kadar sürebilir. Ameliyat sonrası birkaç gün boyunca drenler yerinde kalabilir. Doktorunuz veya sağlık ekibinizin bir üyesi, drenlerinize nasıl boşalmanız ve bakım yapmanız gerektiğini size gösterir. Kanalizasyon yerinde olduğu sürece antibiyotik kullanmaya devam etmeniz gerekebilir. Cerrahınız ayrıca karnınızın sıkışmasından birkaç gün sonra antikoagülan reçete edebilir.

Karın bacağınızdan yaklaşık altı hafta sonra destekleyici bir karın giysisi (abdominal binder) giyeceksiniz. Bu, sıvı birikimini önlemeye yardımcı olur ve siz iyileşirken karın desteği sağlar. Doktorunuz skarınıza nasıl bakacağınızı açıklayacaktır.

Karın tıkanıklığından sonraki ilk altı hafta boyunca, hareket halindeyken dikkatli olmanız ve yaranın tekrar açılmasını önlemek için kesi hattınızı zorlayan konumlardan (belde hızlı bir şekilde bükülme gibi) kaçınmanız gerekir. Ayrıca, gelecek yıl için doktorunuzla takip ziyaretleri planlamanız gerekir.

Sonuçlar

Aşırı cilt ve yağları temizleyerek ve karın duvarınızı geri takarak, bir karın tıkanması karnınıza daha tonlu bir görünüm verebilir.dvrzener

 • Newbie
 • *
 • İleti: 2
  • Profili Görüntüle
Ynt: karın germe (abdominoplasti)
« Yanıtla #2 : Şubat 03, 2021, 01:07:04 ÖS »
 Karın germe operasyonum baya güzel gecti hiç sıkıntı yasamadım. https://www.candanmezili.com/ hocam sayesınde cok memnum kaldım