Gönderen Konu: dermal dolgu  (Okunma sayısı 1819 defa)

Administrator

 • Administrator
 • Newbie
 • *****
 • İleti: 38
  • Profili Görüntüle
dermal dolgu
« : Şubat 12, 2019, 02:57:01 ÖS »
Enjekte Edilen Dermal Dolgular nedir?
Dermal dolgu maddeleri, kaybedilen hacmi geri kazanmak, çizgileri yumuşatmak ve kırışıklıkları gidermek veya yüz hatlarını geliştirmek için cildin altına enjekte edilen jel benzeri maddelerdir. Her yıl 1 milyondan fazla kadın ve erkek, bu popüler yüz gençleştirme tedavisini seçti; bu, ameliyat veya durma süresi olmadan daha genç görünmenin ekonomik bir yolu olabilir.

 Dermal dolgu maddeleri görünümümü nasıl geliştirir?
 Dolgu maddeleri ne ile yapılır?
 Hyaluronik Asit (HA)
 Kalsiyum Hidroksilapatit (CaHA)
 Poli-L-laktik Asit
 Polimetilmetakrilat (PMMA)
 Otolog yağ enjeksiyonları
 Bir sağlayıcı seçmek
 Hangi dolguya ihtiyacım var?
 Tedavi sırasında neler beklenmeli?
 Sonuçlar ne kadar sürecek?
 Nitelikli bir dermal dolgu sağlayıcısı bulun
Dermal Dolgular Görünümümü Nasıl Artırabilir?
Dermal dolgular rasgele “kırışıklık dolgusu” olarak bilinse de, kırışıkları yumuşatmaktan çok daha fazlasını yapabilirler; Dermal dolgu maddelerinin adreslemede yardımcı olabileceği genel sorunlar:

 Burun ve ağzın etrafındaki çizgileri düzeltin (aka kukla çizgileri, gülümseme çizgileri ve parantezler)
 Batık yanaklara veya tapınaklara hacim kazandırın ve iyileştirin
 Dikey dudak çizgilerini küçültün
 Dudakları dolgunlaştırıp güçlendirin
 Çene kırışıklığını düzeltin
 Yüz özellikleri arasında simetriyi geliştirmek
Başa dönüş

Dolgu Maddeleri Nedir?
Estetik cerrahların kullandığı çeşitli FDA onaylı dolgu ürünleri vardır. Genel olarak dolgu maddeleri, yapıldıkları maddeye göre sınıflandırılır. Güvenliğiniz için bir not: Her zaman FDA onaylı, yalnızca pano sertifikalı bir kozmetik cerrah gibi lisanslı bir hekim tarafından erişilebilen marka dolgularını aldığınızdan emin olun.

Hyaluronik Asit (HA)
Hyaluronik asit, cildinizde zaten bulunan doğal olarak oluşan bir maddedir. Cildin dolgun ve nemli kalmasını sağlar. HA dolgu maddeleri tipik olarak yumuşak ve jel benzeridir. Sonuçlar geçicidir, vücut yavaş yavaş ve doğal olarak parçacıkları emmeden önce 6 ila 12 ay veya daha uzun sürer. HA dolgu maddelerinin çoğu, tedavi sırasında ve sonrasında rahatsızlığı en aza indirmeye yardımcı olmak için lidokain ile aşılanır. FDA onaylı HA dolguları şunları içerir:

 Juvéderm ürünleri: Juvéderm XC, VOLUMA, VOLBELLA, VOLLURE
 Restylane ürünleri: Restylane, Restylane Silk, Restylane Lyft, Restylane Refyne ve Restylane Defyne
 Belotero Dengesi
Başa dönüş

Kalsiyum Hidroksilapatit (CaHA)
Kalsiyum hidroksilapatit, ayrıca esas olarak kemiklerimizde bulunan doğal olarak oluşan bir maddedir. Bir dolgu maddesinde kullanıldığında, kalsiyum partikülleri neredeyse mikroskobiktir ve pürüzsüz bir jelde süspanse edilir. Bir CaHA doldurucusunun kıvamı tipik olarak bir hyaluronik asit doldurucusundan daha kalındır ve çoğu hasta için yaklaşık 12 ay sürer. Kalsiyum hidroksilapatitin ayrıca doğal kollajen üretimini uyarmaya yardımcı olduğu bildirilir ve tipik olarak daha derin çizgiler ve kırışıklıklar için kullanılır. FDA onaylı CaHA doldurucular arasında Radiesse® bulunur.

Başa dönüş

Poli-L-laktik Asit
Poli-L-laktik asit biyouyumludur (vücutta kullanımı güvenlidir), biyobozunur sentetik bir maddedir. Uzun yıllar çözünebilir dikişler gibi tıbbi cihazlarda kullanılmaktadır. Poly-L-laktik asit ürünleri teknik olarak “kolajen stimülatörleri” olarak sınıflandırılır, çünkü ince çizgileri düzleştirmek için ana mekanizmaları cildinizin doğal kolajenleri yeniden oluşturmasına yardımcı olmaktır - dolgu jeli işlemden birkaç gün sonra dağılır. Poli-L-laktik asit tipik olarak daha derin yüz kırışıklıklarını tedavi etmek için kullanılır ve sonuçlar 2 yıldan fazla sürebilir. FDA onaylı Poly-L-laktik asit dolgu maddeleri arasında Sculptra® Estetik bulunur.

Başa dönüş

Polimetilmetakrilat (PMMA)
Polimetilmetakrilat (PMMA), tıpta geçen yüzyılın çoğunda kullanılan sentetik, biyouyumlu bir maddedir. Dermal dolgu maddelerinde, PMMA, sürekli destek sağlamak için derinin altında kalan bir "mikrosfer" veya minik top şeklini alır. PMMA dolgu maddeleri ayrıca ciltte yapı ve sıkılık sağlayan doğal olarak oluşan bir madde olan kolajen içerecektir. FDA onaylı PMMA dolguları Bellafill® (eski adıyla Artefill).

Başa dönüş

Otolog yağ enjeksiyonları (yüz yağ grefti)
Otolog yağ enjeksiyonları ameliyat gerektiren tek enjekte edilebilir dolgu tedavisidir, ancak sonuçlar uzun yıllar sürebilir. Kendi yağınız , tipik olarak liposuction kullanılarak başka bir bölgeden ( otolog "aynı kişiden" anlamına gelir) alınır. Daha sonra, yağlar yanaklara, tapınaklara, alt göz kapaklarına veya diğer alanlara hacim kazandırmaya yardımcı olmak için saflaştırılır ve yüze enjekte edilir. Yağ enjeksiyonları, güvenli bir şekilde gerçekleştirmek ve mükemmel sonuçlar elde etmek için özel eğitim gerektirir ve yalnızca deneyimli, kurul onaylı bir kozmetik cerrah tarafından yapılmalıdır.

Başa dönüş

Dolgu Bakımları için Bir Tedarikçi Seçmek
Enjekte edilebilir tedaviler için bir sağlayıcı seçerken, kararınıza, cerrahi bir işlem için yapacağınız aynı bakım ve incelemeyi verin. Cerrahi olmayan dolgu tedavisi hala güvenli tedavi ve doğal görünümlü sonuçlar sağlamak için özel eğitim, bilgi ve beceri gerektiren tıbbi bir işlemdir. Kapsamlı bir yüz anatomisi, iyi gelişmiş bir estetik göz ve bir cerrahın beceri ve hassasiyet bilgisi olan bir sağlayıcı seçin.

Kimi seçerseniz seçin, sağlayıcınızın kozmetik tıbbında kanıtlanmış bir geçmişe sahip olduğundan ve ayrıca dolgu enjeksiyonu gerçekleştiren eğitim ve önemli deneyime sahip olduğundan emin olun. Potansiyel bir sağlayıcının hasta fotoğraflarından önce ve sonra görmek isteyin. Eğer bir RN veya doktorun asistanı enjeksiyonlarınızı yapacaksa, o kişi kalifiye bir doktorun, tercihen bir kurul sertifikalı kozmetik cerrahın gözetimi altında yakın çalışmalıdır.

Başa dönüş

Hangi dolguya ihtiyacım var?
Piyasadaki pek çok dermal dolgu maddesiyle, deneyimli bir kozmetik cerrahın rehberliğinde sizin için en iyi seçeneğin hangisi olduğunu bilmek zor olabilir. Her ürün, belirli bir dokuya, yoğunluğa ve enjeksiyon derinliğine sahip olacak şekilde benzersiz bir şekilde formüle edilmiştir; bu, belirli dolgu maddelerinin belirli ilgi alanları için daha iyi çalışması anlamına gelir. Sağlayıcınız sizin için en uygun ürünün hangisi olduğunu belirlese de, aşağıdaki şema genel olarak kozmetik cerrahların belirli ürünleri uygulama eğiliminde olduklarını göstermektedir:

hangi dolgu benim için doğru
Büyütmek için tıklayın

Başa dönüş

Tedavi Sırasında Ne Beklenmeli?
Dermal dolgu maddesi enjeksiyonları cerrahi değildir ve tipik olarak ofis ziyareti sırasında tamamlanır. İlk tedaviniz, endişelerinizi ve hedeflerinizi tartışmak için kozmetik cerrahınızla buluşacağınız bir konsültasyon ile başlayacaktır.

Tedavi öncesi konsültasyon
Konsültasyonunuz sırasında, kozmetik cerrahınız ilgilendiğiniz alanı değerlendirecek ve tıbbi geçmişinizi gözden geçirecektir. Dermal dolgu maddeleriyle ilişkili riskler asgari düzeyde olsa da, bazı alerjiler, cilt ve nörolojik durumlar veya ilaçlar güvenliğinizi veya sonuçlarınızı tehlikeye atabileceğinden, tedaviden önce tıbbi geçmişinizi tamamen açıklamanız gerekir. Örneğin, NSAID (örneğin, aspirin, ibuprofen, naproksen) veya kan inceltici ilaçlar alıyorsanız, bunlar morarma olasılığını artırdığından, estetik cerrahınıza bildirmeniz gerekir.

Enjekte edilebilir dolgu işleminiz
Fiili işlemden hemen önce, bölge temizlenir ve size enjeksiyondan önce bölgeyi uyuşturmak için topikal bir anestezik verilebilir. Dolgu ürünlerinin birçoğunda, tedaviniz sırasında ve sonrasında rahatsızlığı en aza indirmeye yardımcı olması amacıyla hafif bir anestezik olan lidokain de bulunur. Sağlayıcınız daha sonra derinin altına stratejik olarak hassas bir miktarda dolgu maddesi enjekte edecektir.

Ürüne ve işlenen bölgelere bağlı olarak, dolgu enjeksiyonlarını aldıktan hemen sonra sonuçları görebilmelisiniz. Bazı hastalar hafif morarma ve şişlik yaşar, ancak bunlar geçicidir ve tedaviden sonraki günlerde azalmalıdır. Tedaviden hemen sonra normal aktivitelerinize geri dönebileceksiniz, ancak kozmetik cerrahınız sizden egzersiz veya diğer yorucu faaliyetlerden izin almanızı isteyebilir.

Yağ enjeksiyonları yapıyorsanız…
Yüz yağ grefti cerrahi bir işlemdir ve farklı bir tedavi protokolünü izler. Tipik olarak, yağ grefti genel anestezi veya sedasyon ile lokal anestezi kullanılarak ayakta tedavi prosedürü olarak gerçekleştirilir. Yapılan liposuction derecesine bağlı olarak 2 haftaya kadar arıza süresi gerekebilir. Estetik cerrahınız, konsültasyonunuz sırasında ameliyat ve iyileşme ile ne bekleyeceğinizi gözden geçirecektir.

Başa dönüş

Sonuçlar Ne Kadar Sürer?
Dermal dolgu maddelerinin etkilerinin ne kadar süreceği, ürüne, tedavi alanına ve hastaya bağlıdır. Genel olarak konuşursak, ürün ne kadar yoğun olursa ve ne kadar derinden enjekte edilirse, sert ve hızlı bir kural olmasa da o kadar uzun süre dayanır. Sonuçlarınızı korumak için, kozmetik cerrahınız tedaviyi tekrarlayarak en uygun sonuçları elde etmek için gereken miktarı ve teknikleri ayarlayarak yapacaktır.

Hyaluronik asit dolgu maddeleri en geçici seçenek olma eğilimindedir ve bu nedenle ilk kez dolgu yapan hastalar için sıklıkla önerilmektedir. Bunlar tipik olarak 6 ila 18 ay arasında sürer. Dudaklara yapılan enjeksiyonlar, nazolabial kıvrımlara göre biraz daha hızlı aşınır. VOLUMA gibi bazı HA dolgu maddeleri daha uzun ömürlü olacak şekilde formüle edilmiştir, ancak genellikle yanaklar gibi belirli alanlarla sınırlıdır.

Sentetik dolgu maddeleri, vücut tarafından emilmedikleri için daha uzun süre dayanırlar. Doğru hasta için harika bir seçenek olabilirler, ancak birkaç yıl boyunca ortaya çıkacak sonuçları vermeye hazır olmak isteyeceksiniz - ve estetik tarzını beğenen deneyimli, nitelikli bir sağlayıcı seçin.

Yağ enjeksiyonları süresiz sürmek içindir; Bununla birlikte, enjekte edilen yağın bir kısmının hayatta kalmaması beklenmektedir. İlk olarak, kozmetik cerrahınız tedavi alanını aşırı doldurabilir ve başlangıçta daha doğal bir görünüme kavuşacak daha dolgun bir görünüm elde edilebilir.

Başa dönüş

Size en yakın nitelikli bir dermal dolgu sağlayıcı bulun
Tecrübeli, nitelikli bir sağlayıcı sayesinde, enjekte edilebilir doldurucular, görünüşünüzde daha emin olmanıza yardımcı olmak için doğal görünümlü geliştirmeler sağlayabilir. Seçenekleriniz hakkında daha fazla bilgi almaya hazırsanız, bir sonraki adım, konsültasyon için kurul onaylı bir estetik cerrahla buluşmaktır. Size en yakın kozmetik cerrahı bulmak için ABCS-Cerrah Bulma aracımızı kullanabilirsiniz.


hokkabaz

 • Global Moderator
 • Jr. Member
 • *****
 • İleti: 95
  • Profili Görüntüle
Ynt: dermal dolgu
« Yanıtla #1 : Eylül 04, 2019, 02:09:03 ÖS »
DERMAL DOLGU
Dermal Doldurucular (Hyaluronik asit),  vücutta doğal olarak bulunan göz, eklem ve derinin yapısını oluşturan bir maddedir. Hyaluronik asit enjeksiyonu cilde hacim kazandırarak, kırışıklık  düzleştirmektedir.

DOLGU MADDELERİ;
 Derideki ince ve derin kırışıklıkları gidermek,

 Yara izlerini tedavi etmek,
Yanaklara dolgunluk, vermek amacıyla kullanılan maddelerdir.

HANGİ BÖLGELER DOLGU ENJEKSİYONU İLE TEDAVİ EDİLEBİLİR?
 Yüz sarkması,

 Alın çizgileri,

 Kaş arasındaki çizgiler,

 Ağız etrafındaki kırışıklıklar,

 Nasolabial çizgiler (Burun kanatlarından dudak köşelerine inen kırışıklık),

 Ağız kenarından çeneye doğru uzanan kırışıklıklar,

 Kaşa şekil vermek,

 Elmacık kemiklerini belirginleştirmek,

 Dudak şeklinin vurgulanması ve hacminin arttırılması, asimetrik dudakların düzeltilmesi başlıca kullanım alanlarıdır,

 Sivilce izlerini ve yara izlerini gidermek,

 Burun kaldırmak.