Gönderen Konu: cool lipoliz  (Okunma sayısı 2193 defa)

Administrator

 • Administrator
 • Newbie
 • *****
 • İleti: 38
  • Profili Görüntüle
cool lipoliz
« : Şubat 12, 2019, 02:50:31 ÖS »
CoolSculpting noninvaziv bir işlemdir. Yan etkiler genellikle küçüktür.
CoolSculpting'ten sonra kısa süreli morarma veya cilt hassasiyeti yaşayabilirsiniz. Yan etkiler genellikle birkaç hafta içinde geçer.
Liposuction, anestezi ile yapılan invaziv bir ameliyattır. Yan etkileri kan pıhtılarını, anesteziye olumsuz reaksiyonları veya diğer ciddi komplikasyonları içerebilir.
Kalp problemleriniz veya kanın pıhtılaşma bozuklukları varsa veya hamile bir kadınsanız, liposuction'dan kaçınmalısınız.
Kolaylık:
CoolSculpting ayakta tedavi prosedürü olarak yapılır. Her seans yaklaşık bir saat sürer ve birkaç hafta arayla yayılan birkaç seansa ihtiyacınız olabilir.
Liposuction sıklıkla ayakta tedavi olarak yapılabilir. Ameliyat 1-2 saat sürer ve iyileşme birkaç gün sürebilir. Genelde yalnızca bir oturum gerekir.
Birkaç hafta sonra CoolSculpting sonuçlarını görmeye başlayacaksınız. Liposuction'dan elde edilen tam sonuçlar birkaç ay boyunca fark edilmeyebilir.
Maliyet:
CoolSculpting genellikle 2,000 ila 4,000 dolar arasındadır, ancak fiyatlar alanın büyüklüğüne ve coğrafi konumunuza göre değişebilir.
2016 yılında, liposuction için ortalama maliyet 3.2000 dolardı.
Etkinlik:
CoolSculpting, bir kişinin vücudunun herhangi bir bölümündeki yağ hücrelerinin yüzde 25'ini ortadan kaldırabilir.
Liposuction ile 5 litreye kadar veya yaklaşık 11 kilo yağ çıkartabilirsiniz. Bundan daha fazlasını kaldırmak genellikle güvenli sayılmaz.
Her iki prosedür de tedavi edilen bölgelerdeki yağ hücrelerini kalıcı olarak yok eder, ancak yine de vücudunuzun diğer bölgelerinde de yağ geliştirebilirsiniz.
Bir çalışma , liposuction'dan bir yıl sonra, katılımcıların işlemden önce sahip oldukları vücut yağının aynı miktarda bulunduğunu, sadece farklı alanlara yeniden dağıtıldığını tespit etti.
Overview
CoolSculpting ve liposuction, hem yağı azaltan tıbbi prosedürlerdir. Ancak ikisi arasında bazı temel farklılıklar var. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Comparing CoolSculpting and liposuction
CoolSculpting prosedürü
CoolSculpting , cryolipolysis olarak da bilinen, invazif olmayan bir tıbbi prosedürdür. Ameliyat olmadan ekstra yağ hücrelerinin cildinizin altından alınmasına yardımcı olur.

Bir CoolSculpting seansı sırasında, plastik bir cerrah veya CoolSculpting'de eğitilmiş başka bir doktor, donma sıcaklığına kadar bir kelepçeyi sıkıştıran ve soğutan özel bir alet kullanacaktır. Tedaviden sonraki haftalarda vücudunuz doğal olarak donmuş, ölü yağ hücrelerini karaciğerinizden elimine eder. Tedavinizden birkaç hafta sonra sonuçları görmeye başlamalısınız ve birkaç ay sonra nihai sonuçları görmelisiniz.

CoolSculpting cerrahi olmayan bir işlemdir, yani kesim, dikiş, anestezi veya toparlanma süresi gerekmez.

Liposuction prosedürü
Öte yandan liposuction, kesme, dikiş ve anestezi işlemlerini içeren invaziv bir cerrahi işlemdir. Ameliyat ekibi lokal anestezi kullanabilir (lidokain gibi), yoksa genel anestezi ile yatıştırılacaksınız. Plastik bir cerrah küçük bir kesi yapar ve vücudunuzdaki belirli bir bölgeden yağ çıkarmak için kanül adı verilen uzun ve dar bir emme aleti kullanır.


How long does each procedure take
CoolSculpting
CoolSculpting için geri kazanmaya gerek yok. Bir seans yaklaşık bir saat sürer. En iyi sonuçları elde etmek için birkaç haftaya yayılmış birkaç seansa ihtiyacınız olacak, ancak ilk seansınızdan birkaç hafta sonra ilk sonuçları görmeye başlayacaksınız.

Çoğu insan, CoolSculpting'in sonuçlarını son işlemden üç ay sonra görüyor.

Liposuction
Çoğu insan sonuçları görmek için sadece bir liposuction prosedürü yapması gerekir. Ameliyat, tedavi edilen alanın büyüklüğüne bağlı olarak bir ila iki saat sürer. Genellikle ayaktan tedavi prosedürü olarak yapılır, yani ameliyatınız aynı gün eve gidebilirsiniz.

İyileşme süresi genellikle birkaç gündür. Özel bir bandaj takmayı veya aktiviteyi sınırlandırmayı içerebilecek iyileşme önerilerini daima takip edin. Yorucu aktiviteyi güvenle devam ettirmeden önce 2 ila 4 hafta beklemeniz gerekebilir. Tüm sonuçların şişlik azalırken görülmesi birkaç ay sürebilir.

Okumaya devam edin: En yaygın 10 plastik cerrahi komplikasyonları »

Comparing results
CoolSculpting ve liposuction sonuçları çok benzer. Her iki prosedür de, kilo kaybı için tasarlanmamasına rağmen, karın, uyluk, kol ve çene gibi belirli vücut kısımlarındaki fazla yağı kalıcı olarak gidermek için kullanılır. Aslında, bir çalışmanın sonuçları, liposuction'ı aldıktan bir yıl sonra, katılımcıların tedaviden önceki vücut yağlarının aynı miktarda olduğunu göstermiştir. Yağ sadece vücudun diğer bölgelerinde depolandı.

Her iki prosedür de yağların alınması konusunda oldukça etkilidir. Her iki prosedür de selülit veya gevşek cildin görünümünü iyileştiremez.

CoolSculpting
2009 yılında yapılan bir araştırma , CoolSculpting'in bir kişinin vücudunun herhangi bir yerinde yağ hücrelerinin yüzde 25'ini dondurup bertaraf edebileceğini buldu.

Daha fazla bilgi edinin: CoolSculpting çalışıyor mu? »

Liposuction
Ameliyattan sonraki ilk birkaç hafta boyunca, liposuction yapılan kişiler şişlik yaşayacaklardır. Bu, sonuçların hemen görülmediği anlamına gelir, ancak son sonuçları genellikle ameliyattan sonraki bir ila üç ay içinde görebilirsiniz.


hokkabaz

 • Global Moderator
 • Jr. Member
 • *****
 • İleti: 95
  • Profili Görüntüle
Ynt: cool lipoliz
« Yanıtla #1 : Kasım 26, 2019, 05:07:20 ÖS »
cold lipoliz yaptırmayın ilk önce yağ eritse bile uzun dönemde yağlar daha beter geri dönüyor.