Gönderen Konu: altın iğne  (Okunma sayısı 7764 defa)

Administrator

 • Administrator
 • Newbie
 • *****
 • İleti: 38
  • Profili Görüntüle
altın iğne
« : Şubat 12, 2019, 02:40:09 ÖS »
Cilt gençleştirme uygulamalarında estetik operasyonlara alternatif olarak sunulan ve Amerika ve Avrupa'da son günlerin en popüler ve en çok tercih edilen teknolojisi olarak kabul edilen Intracel tedavisi ile cildinize gençliği ve tazeliği geri getirebilirsiniz ...

Altın İğne Radyofrekans uygulaması; Kişinin cilt kalınlığı, problemin türü, cilt gevşeme düzeyi, cildin üzerine uygulama başlığına dokunulur ve işlem başlar. Yüzdeki kırışıklıkları yok etmenin diğer yöntemleri, cildin alt tabakasına etki edebilir, fakat aynı zamanda yüzeydeki cilde zarar verebilir. İntracell uygulama deriye iğnelerle nüfuz ederek ve dibe etki ederek yapıldığı için böyle bir risk yoktur.

Altın İğne (Gizli) Nedir?
Gold Needle Radiofrequency, estetik alanında kullanılan ve monopolar kafa ile mikro iğne radyofrekansının (RF) başı cihaz kombinasyonundan oluşan bir Multi RF sistemidir. MTR'nin (Micro Needle Therapy) kafasında 0.3 mm kalınlığında 25 ihtiyaç vardır. Bu iğnelerin yardımı ile yıllarca bilinen radyofrekans enerjisini cildin alt katmanına iletme yöntemidir. Bu enerjinin cildin dibine ulaşmasıyla dokularda yeni kollajen üretmek veya sorunlu kollajeni onarmak, cildin üzerindeki pigment hücrelerine zarar vererek makulayı azaltmak, cildinize yapılan kontrollü hasar yönünde terlemeyi azaltmak amaçlanmaktadır. ter bezleri.

Altın İğne Uygulamasının Faydaları Nelerdir?
Uygulama ile ciltte kollajen üretimi artar ve elastikiyet sağlanır. Böylece, kırışıklıklar giderilir ve kurtarılır. Derideki genişlemiş gözenekler sıkılaşır. Sivilce, makula, hiperhidroz, kırık ve yara problemlerinde tedavi sağlar.

Altın İğne Hangi Alanlarda Uygulanabilir?

Yüz, boyun, alçak boyun, kol ve bacaklarda uygulanabilir.

Altın İğnenin Dönemleri ve Aşamaları Nelerdir?
Uygulamaya başlarken, uygulamanın yapılacağı bölgeye, lokal anestezik krem ​​sürülür ve alan uyuşturulur. Daha sonra, bu krem ​​silinir ve cilt antiseptik solüsyonlarla temizlenir. Gerekirse lokal anestezi uygulanabilir. Kişisel ve tek kullanımlık olan radyofrekans cihazının altın iğne başı cilde temas ettiğinde, mikro iğneler otomatik olarak cilde ayarlanmış olan derinliğe girer. Altın uçlu iğneler ile iğnenin ucundan iletilen ve ciltle temas etmeyen radyofrekans ile cilt üzerinde kesirli mikro delikler oluşturur, cildin alt tabakasında kollajen ve elastin üretimi tetiklenir. Uygulama nedenine göre gerekirse ilaç ve krem ​​uygulaması yapılabilir. Uygulama sonunda soğuk kompres yapılır. Sakinleştirici kremler ve güneş kremi ovulur. Her 15 günde bir tedavi uygulaması ortalama 3 seans olarak planlanmaktadır. Soruna bağlı olarak daha fazla uygulama yapılabilir.

Altın İğne Kimden Kaçının?
Kalp pili olan, yaralanan veya enfekte olmuş bölgelere, kan pıhtılaşma sorunu olanlara, epilepsi hastalığı olanlara, hamilelere uygulanmaz.

Altın İğne Uygulamasından Önce ve Sonra Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?
Uygulamadan önce aspirin, kan sulandırıcı, alkol kullanılmamalıdır. Uygulamaya makyaj olmadan gelmesi tavsiye edilir. Uygulamadan sonraki 15 gün boyunca ve sonrasında cilt güneş ışığına maruz bırakılmamalı ve 24 saat suya maruz bırakılmamalıdır. Sürtünme soyma gibi cilt soyma prosedürleri uygulamadan sonraki ilk 1 hafta boyunca yapılmamalıdır. Glikolik asit içeren kremler uygulanmamalıdır.

Altın İğne Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?
Gizli Altın İğne sonrasında oluşabilecek yan etkiler; kızarıklık, şişme, iğne girişinde küçük kanama ve ödemdir.

hokkabaz

 • Global Moderator
 • Jr. Member
 • *****
 • İleti: 95
  • Profili Görüntüle
Ynt: altın iğne
« Yanıtla #1 : Mayıs 26, 2019, 07:03:41 ÖS »
Kesirli Radyofrekans Microneedling (FRM) nedir?

Cildin; Gelişme yaşına ek olarak, mevsimsel değişiklikler, hava kirliliği, kimyasallar ve elverişsiz yaşam koşulları nedeniyle etkilenir ve hızla yaşlanır. Cildiniz birçok dış etkiye maruz kalır ve kırışıklıklar ve lekeler zamanla artar. Altın microneedling'in temel amacı, cildin daha sağlıklı ve genç görünmesini sağlamaktır.
FRM, 'Cerrahi Olmayan Cilt Gençleştirme' teknolojilerindeki son sözdür. Sistemde tercih edilen özel olarak tasarlanmış altın kaplama mikroneler, derinin deri altı tabakalarını radyofrekans dalgaları ile uyarır, cildin hedeflenen derinliklerine epidermal hasara neden olmadan ulaşır ve böylece iyileşme süreci gerçekleşir.
Bu termal hasar, yeni kollajen ve elastin üretimi ile sonuçlanır. Buna göre FRM tedavisi, cildin üst katmanındaki hücre büyüme faktörlerini aktive eder.

En önemli özelliği, çok acısız bir uygulama ile seansta tam bakım sağlayarak cilt üzerinde mükemmel sonuçlar vermesidir.

Altın İğne tedavisi cildi daha zararlı, gergin ve sağlıklı gösteren birçok zararlı faktörden korumak için faydalıdır.

Altın iğnenin uygulanmasında, işlemin süresi uygulama alanına bağlı olarak genellikle 40-45 dakika arasında değişmekte ve hasta işlemden hemen sonra günlük yaşamına dönmektedir. Hasta için gereken seans sayısı, doktorun cildin gençleşmesi için belirlenen tedavi süresine bağlı olarak değişebilir.

Radyofrekans uygulamasından önce tedavi edilecek alan temizlenir ve anestezik krem ​​uygulanır. İşlemin tamamlanmasından sonra, ortalama 1-3 saat içinde kendiliğinden düzelecek cildin hafif bir kızarıklığı görülebilir. Uygulamadan sonra hasta kolayca normal hayatına dönebilir ve ertesi gün çalışmalarına geri dönebilir.FRM Uygulamasından Sonra
Radyofrekans uygulamasıyla, ciltteki rejenerasyon tek seansta fark edilir. Deri altı onarım işlemden sonra devam eder. Cilt yenilenmesi her gün daha fazla hissedilir. İstenilen sonuçlara ulaşmak için gereken seans sayısı, tedavi edilecek alana göre değişir. Uygulama alanının güneş ışığına maruz kalmaması engellenmelidir. Bu nedenle güneşten koruyucu krem ​​uygulanmalıdır.   Düzenli olarak.

FRM (altın iğne uygulaması) AŞAĞIDAKİ İŞLEMLER İÇİN UYGULANIR:
 kırışıklıklar,
Vücudun sarkan kısımlarının sıkılması,
Cilt gençleştirme,
Akne izleri, gamzeler ve izlerin giderilmesi,
Yanık izlerinin tedavisi,
Göz altındaki koyu halkaların tedavisi,
Hamilelik çatlakları,
Gözenek sıkılaştırma,
Akne tedavisi,
Boyun ve dekolte bölgesinin yenilenmesi.
FRM T teknolojisinin anlamı nedir?
FRM kısa sürede satır satır gerçekleştirilir. Diğer sistemlerden farklı olarak, tüm mikro-iğneler aynı anda cilde girmediğinden, mikro-üreme işlemi sırasında hasta ağrı hissetmez. İğnelerin yumuşak hareketi, aln gibi kemikli bölgeleri kaplayan ince cilt bölgeleri üzerindeki güçlü etkilerin etkilerini azaltır.
Ayrıca, FRM teknolojisi, cildin doğal olarak gerilmesine izin vererek, mikro-kenarların daha zarif bir şekilde yerleştirilmesini sağlar.

Ağrı ve kanama da önemli ölçüde azaltılabilir. Aynı zamanda 40 W'a kadar RF enerjisi uygulaması. Neredeyse tüm diğer cihazların diğer RF enerji kaynakları tarafından sağlananlara göre neredeyse 2 kat daha fazla - kısaltılmış RF dalga uzunlukları ile yeterli pıhtılaşma bölgesini sağlar; iyileşmeye izin verir veya vasküler hasarı en aza indirir. 2018 altın iğneli işlem fiyatı, uygulanacak tedavinin türü ve gereken seans sayısına göre belirlenir.
« Son Düzenleme: Mayıs 26, 2019, 07:06:49 ÖS Gönderen: hokkabaz »

hokkabaz

 • Global Moderator
 • Jr. Member
 • *****
 • İleti: 95
  • Profili Görüntüle
Ynt: altın iğne
« Yanıtla #2 : Eylül 04, 2019, 02:07:16 ÖS »
Infini, Radyofrekans enerjisini altınla kaplı mikro iğneler yoluyla kullanan bir cilt yenileme sistemidir. İşlemde kullanılan iğnelerin altınla kaplı olmasından dolayı ‘’ Altın İğne Uygulaması ‘’ olarak da adlandırılmaktadır.
Infini, derinin ayarlanabilir derinlikte mikroiğnelenmesini, Radyofrekans ( RF ) enerjisi ile birleştiren bir teknolojidir. Bu işlem sonrası kolajen uyarılması tedaviyi takip eden 18-20.günlerde başlar ve 3.ayda maksimum düzeye ulaşır. Dolayısıyla İnfini tedavisi sonrası iyileşmenin farkedilmesi 3 ayı bulur ve ilerleyen aylarda iyileşme daha da devam eder.
İnfini; deri gevşekliğini tedavi etmek, kırışıklıkları azaltmak, yaşlanmış cildi germek yada akne izlerini düzeltmek için gerekli enerjiyi verirken aynı zamanda epidermisi ( üst deri ) yalıtımlı iğneler sayesinde koruduğu için yan etki riski düşük ve iyileşme süreci kısadır.

infini
infini

Infini  ile elde edilen etki tedavi sonrası 1-2 yıl hatta bazen daha uzun devam eder. Kişiler arasında kolajen rejenerasyonundaki  farklılıklara bağlı olarak etki süresi değişebilir.

Infini Fraksiyonel  Radyofrekans  uygulaması hangi durumlarda kullanılır?
Yüz ve boyun gençleştirme
Cilt yenileme
Akne ( sivilce ) izleri tedavisi
Yüz , boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkların azaltılması
Cilt sıkılaştırma
Gözenek sıkılaştırma
Yara izi tedavisi
Çatlak tedavisi